SALOON: Nie ma kraju w naszych sercach
Performans Georgii Sagri

W dniach 27 września - 3 października 2013 Muzeum zaprezentowało cztery innowacyjne performansy przygotowane przez nowojorską artystkę, która w oparciu o aktualną wystawę kolekcji Muzeum.

W czasie performatywnych spotkań w duetach z zaproszonymi artystami: Romanem Stańczakiem i Kostisem Velonis, Zofią Kulik i Anną Molską, Getą Brătescu i Asli Çavuşoğlu, Jackiem Smithem i Billem Kouligasem, Georgia Sagri zdekonstruowała kolekcję Muzeum. Poprzez zawłaszczenie strategii kuratorskiej, SALOON przekształciła pole dynamicznej wymiany między pracami na wystawie.

Dokumentacja fotograficzna: