Muzeum na 18. Pikniku Naukowym

Wydarzenie w ramach tegorocznego Pikniku Naukowego w Muzeum Sztuki Nowoczesnej dotyczyło reinterpretacji pojęcia czasu w sztuce.

Sztuka i czas łączą się ze sobą na wielorakie sposoby. Ich związek widoczny jest na półkach bibliotek, gdzie w grubych albumach ustawia się historię malarstwa i sztuk wszelakich. Innym razem to, co w świecie bezpowrotnie przemija, można zamknąć pośpiesznie w barwy, kształty i wstawić do muzeum. Co jednak najciekawsze w tym związku, to to, że czas w sztuce może płynąć inaczej. Wystarczy zadać sobie pytanie z jaką szybkością płynie on w świecie abstrakcyjnego malarstwa? Czy w sztuce można powrócić do przeszłości i napisać na nowo historię?

Uczestnicy Pikniku badali związki sztuki i czasu pod okiem artystów-animatorów (Piotra Frysztaka, Bartosza Kokosińskiego, Michała Mioduszewskiego, Michała Szuszkiewicza
i Karoliny Żyniewicz), którzy pomagali w znalezieniu plastycznych odpowiedzi.

Partnerem wydarzenia był ColArt.

Dokumentacja fotograficzna: