Dokumentacja

Wejdź w Muzeum!
6. edycja programu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Już 25 marca otwieramy tymczasową siedzibę Muzeum nad Wisłą. Nowa lokalizacja Muzeum to również nowa edycja WWM!

DLA KOGO?

Do udziału w programie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych (16 – 19 lat) zainteresowanych kulturą współczesną. Jeśli chcecie stać się częścią młodzieżowej grupy Muzeum i
zaangażować się w życie instytucji a także zdobywać wiedzę w swobodnej atmosferze koniecznie zgłoście się do WWM.

CO?

Każda edycja to trzy miesiące bezpłatnych, cotygodniowych wydarzeń: warsztatów, spacerów, oprowadzań, spotkań z artystami przygotowanych specjalnie dla młodzieży. Tematyka zajęć jest zróżnicowana, dzięki czemu każdy z uczestników będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

PO CO?

Chcemy rozwijać Wasze zainteresowania oraz dostarczać narzędzia, dzięki którym będziecie mogli swobodne poruszać się po świecie sztuki i kultury współczesnej. Wspólnie uczymy się uważnie patrzeć na szybko zmieniający się świat, dostrzegać, analizować i interpretować jego złożoność.
Choć bazujemy przede wszystkim na sztuce, interesują nas rozmaite teksty kultury a sporą uwagę poświęcamy zagadnieniom społecznym, politycznym, historycznym. Uczymy się wzajemnie myśleć krytycznie, rozmawiać i formułować własne opinie. Każda edycja to dodatkowo wyzwania specjalne, w które włączamy się jako grupa, przygotowując akcje i wydarzenia dla publiczności Muzeum.

GDZIE?

Zajęcia będą odbywać się zarówno w Muzeum nad Wisłą, jak i innych instytucjach kultury.

Z KIM?

Prowadzący to muzealni edukatorzy, kuratorzy, artyści i zaproszeni do współpracy specjaliści.

KIEDY?

Program rozpocznie się 4 kwietnia i potrwa do końca czerwca 2017 roku. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu (startujemy w każdą środę o godzinie 18.00). Udział w programie jest bezpłatny!

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Rekrutacja potrwa do 31 marca 2017 roku. Aby zgłosić chęć udziału, prosimy o kontakt z Katarzyną Witt, koordynatorką programu: katarzyna.witt[at]artmuseum.pl.