Dokumentacja

Kolekcja lato 2013
Wakacyjny program Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

KOLEKCKJA LATO 2013 to program wydarzeń stworzony z myślą o tych, którzy upalne letnie dni spędzać będą w mieście.


W wakacyjne miesiące zapraszamy do Muzeum na koncerty, dyskusje, pokazy filmowe, oprowadzania oraz performanse. Wydarzenia nawiązywać będą do otwartej niedawno wystawy kolekcji – „W sercu kraju”.

Program

Program rozpocznie koncert legendarnego duetu NIWEA (Wojtek Bąkowski oraz Dawid Szczęsny), łączący elektroniczne brzmienia z introwertycznymi, poetyckimi melorecytacjami.

W czwartki

W każdy czwartek, przez cale lato, znani i lubiani dziennikarze i publicyści: Max Cegielski, Sylwia Chutnik, Roman Kurkiewicz oraz zaproszeni przez nich goście rozmawiać będą o wybranych wątkach i narracjach wystawy, szukając nowych odniesień i artykulacji.

W piątki

Piątki to dzień filmowy. W te dni na ekranie zagoszczą niepokazywane dotąd w obiegu muzealnym filmy artystów z wystawy kolekcji. Zobaczyć będzie można między innymi pełnometrażowe filmy Laurel Nakadate, Abrahama Cruzvillegasa czy wyjątkowy film dokumentalny o Sarah Lucas.

W weekendy

Soboty i niedziele to dni darmowych oprowadzań, performansów i warsztatów rodzinnych. W soboty oferujemy również oprowadzania w języku angielskim. Dodatkowo, w lipcu po wystawie oprowadzą artyści: Zofia Kulik, Joanna Rajkowska i Leszek Knaflewski.

Wakacyjny program zakończy występ berlińskiej LA STAMPY – kolektywu post-post-pop-punkowego, w skład którego wchodzą krytycy sztuki związani z magazynem Frieze.