Dokumentacja

Andrzej Wróblewski: Recto/ Verso
Program edukacyjny

„Andrzej Wróblewski: Recto / Verso. 1948-1949, 1956-1957” to szeroko zakrojona prezentacja poświęcona ikonie polskiej sztuki powojennej – próba nowej lektury tej twórczości, a tym samym wysiłek jej uruchomienia i pokazania aktualnych aspektów.

Wystawie będzie towarzyszyć seria spotkań z artystami, których twórczość inspiruje się bądź bezpośrednio nawiązuje do gestów i postaw Andrzeja Wróblewskiego. Tym samym będziemy nie tylko próbować zadawać historii współczesne pytania, ale też spoglądać na aktualność z punktu widzenia historii. W programie „międzypokoleniowe” spotkania Luca Tuymansa z Wilhelmem Sasnalem (prowadzone przez Andę Rottenberg), Marka Sobczyka z Oskarem Dawickim (prowadzone przez Łukasza Gorczycę) oraz spotkanie-pokaz z udziałem Andrzeja Wajdy. Ponadto w programie spacery po wystawie według autorskich ścieżek artystów, historyków sztuki i kuratorów (Wojciecha Bąkowskiego, Doroty Jareckiej, Jana Michalskiego, Agnieszki Szewczyk i innych).

W programie

21 lutego (sobota), godz. 16:00, SPACER PO WYSTAWIE: „Jak zbawić świat? Pięć sposobów Wróblewskiego”, Jan Michalski

28 lutego (sobota), godz. 16:00, SPACER PO WYSTAWIE, „Zaraz po wojnie - twórczość Andrzeja Wróblewskiego w kontekście polskiej sztuki w latach 1944-49”, Joanna Kordjak / Agnieszka Szewczyk

5 marca (czwartek), godz. 18:00, SPOTKANIE / DYSKUSJA, Marek Sobczyk / Oskar Dawicki / Łukasz Gorczyca