Zmysło-dzielnia
Warsztaty tworzenia pomocy dotykowych do wystaw

• Zmysło-dzielnia

fot. Kuba Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na cykl warsztatów kreatywnych dla dorosłych „Zmysło-dzielnia”.

Podczas spotkań próbujemy doświadczać wystaw innymi zmysłami niż dominujący zazwyczaj w Muzeum wzrok. Rozmawiamy również o sposobach udostępniania sztuk wizualnych osobom niewidomym oraz przygotowujemy pomoce dotykowe do kolejnych wystaw w Muzeum nad Wisłą.

Stworzone podczas warsztatów obiekty są następnie wykorzystywane podczas oprowadzań z audiodeskrypcją. Do udziału w spacerach zaproszeni są także uczestnicy warsztatów, tak by mogli zobaczyć swoje prace w działaniu.

W 2018 roku planujemy warsztaty w następujących terminach:

• 17 marca – pomoce do wystawy „Edi Hila. Malarz transformacji”
  • 26 maja – pomoce do wystawy „Co to jest Oświecenie. 200 lat Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie”
  • 1 września – pomoce do oprowadzań po Parku Rzeźby na Bródnie
  • 8 września – pomoce do wystawy „Jedna bestia, jedno bóstwo, jeden sznur”
  • 24 listopada – pomoce do wystawy „Niepodległe”

Warsztaty odbywają się w godzinach 16:00-19:00. Prowadzenie: Marta Maliszewska.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorką ds. dostępności Muzeum, Martą Przasnek, pod adresem muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Marta Maliszewska

od lutego 2015 roku pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej jako edukatorka, prowadząc zajęcia warsztatowe i oprowadzania dla dzieci i dorosłych. Koordynatorka programów “Muzeum Dostępne” i “Active Citizens”. Od września 2016 roku prowadzi projekt artystyczno-muzealny dla uczniów Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia w Warszawie. Studentka studiów drugiego stopnia Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych UW (kierunki filozofia i historii sztuki) oraz animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW. Specjalizuje się w prowadzeniu działań skierowanych dla osób z dysfunkcją wzroku, dzieci ze spektrum autyzmu, klas integracyjnych i podopiecznych ośrodków socjoterapeutycznych.