Zbliżenie
Prowadzą Sebastian Cichocki i Łukasz Ronduda

• Zbliżenie

Łukasz Ronduda i Sebastian Cichocki

„Zbliżenie” to seria krótkich dwudziesto- lub trzydziestominutowych oprowadzań po wystawie „Co widać”, które koncentrują się na jej detalach: pojedynczych pracach, zestawieniach, problemach natury prawnej czy konserwatorskiej, ukrytych informacjach czy relacjach między pracami w poszczególnych salach.

Seria „Zbliżenie” koncentruje się na tym, czego nie widać (lub czego nie widać na pierwszy rzut oka) na wystawie. Kuratorzy wystawy, Sebastian Cichocki i Łukasz Ronduda, będą opowiadać między innymi o enigmatycznej instalacji grupy Bracia, folklorze w sztuce współczesnej, kłamstwach i konfabulacji, eskapadzie do ukraińskich Jezior
śladami Witkacego oraz „morderstwie” na awangardowych ojcach.

Spotkania z kuratorami i ich gośćmi specjalnymi będą się odbywać w każdy czwartek o godzinie 17.30.

Spotkania w cyklu:
17 kwietnia - ZABIJANIE OJCÓW. PIOTR UKLAŃSKI I NEOAWANGARDA