Wejdź w Muzeum!
Program dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. 3. edycja

• Wejdź w Muzeum!

W październiku startuje kolejna, trzecią już edycja programu “Wejdź w muzeum” skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej nie będzie jednym miejscem, w którym postaramy się Was bliżej poznać. Wybierzemy się wspólnie również do innych instytucji i galerii. W programie zwiedzanie wystaw, warsztaty praktyczne, debaty i spotkania z ludźmi od kultury i sztuki! Głodny/a wiedzy? Ciekawy/a świata? Zaintrygowany/a światem sztuki współczesnej? Zapraszamy do wzięcia udziału w programie!

Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu we wtorki lub czwartki w godz. 18.00-20.00.Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy przez adres zapisy@artmuseum.pl.

Jest to nietypowa propozycja dla licealistów, która stanowi teoretyczno-praktyczne wprowadzenie w świat sztuki współczesnej. Podczas spotkań będziemy zajmować się najważniejszymi zagadnieniami aktualnej sceny artystycznej, choć nie zabraknie również historii nurtów i tradycji, które ukształtowały oblicze sztuki XX wieku.

Interesujesz się sztuką współczesną i chcesz przekonać się o tym, że warto poświęcić jej trochę czasu i spróbować znaleźć w niej coś dla siebie? Chcesz zaangażować się w projekt, który umożliwia rozwój i przyswojenie nietypowej wiedzy w ważnej instytucji kulturalnej? Jeśli tak, to zachęcamy do wypełnienia formularza i wspólnego wejścia w muzeum.

Projekt realizowany w ramach programu Fundacji Orange.