Warsztaty rodzinne dostosowane do różnych potrzeb
w 2020

• Warsztaty rodzinne dostosowane do różnych potrzeb
    fot. Patrycja Wojtas

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na warsztaty rodzinne towarzyszące wystawom w Muzeum nad Wisłą.

W weekendy o 12:00 w Muzeum nad Wisłą spotykamy się w rodzinnym gronie, by wspólnie poznawać wystawy i świat sztuki współczesnej. Dokładamy starań, by spotkania dostosować do różnorodnych potrzeb uczestników.

W wybranych terminach organizujemy spotkania, których przebieg układamy z myślą o dobrym samopoczuciu dzieci w spektrum autyzmu lub z niepełnosprawnością intelektualną. Warsztaty prowadzą edukatorki przeszkolone przez Fundację SYNAPSIS. Zajęcia odbywają się według planu przedstawionego uczestnikom i uczestniczkom na przed rozpoczęciem aktywności. Prowadzące korzystają z wspomagających i alternatywnych metod komunikacji ACC.

W 2020 roku planujemy spotkania:

• 2 lutego w ramach programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie “Miriam Cahn: Ja, istota ludzka”

kolejne terminy wkrótce!

Prowadzimy również warsztaty rodzinne w Polskim Języku Migowym.

Po zgłoszeniu takiej potrzeby z minimum 5-dniowym wyprzedzeniem, istnieje możliwość uzupełnienia o audiodeskrypcję albo dostosowania scenariusza do potrzeb dzieci w spektrum autyzmu lub z niepełnosprawnością intelektualną wszystkich warsztatów rodzinnych organizowanych w Muzeum. Niektóre warsztaty zakładają aktywność ruchową lub pracę na podłodze - jeśli wcześniej otrzymamy informację, że dziecko ma ograniczoną mobilność, zmodyfikujemy ćwiczenia, by mogło aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Chętnie odpowiemy na indywidualne potrzeby, których nie udało nam się przewidzieć i zmodyfikujemy warsztaty, by zapewnić komfortowe uczestnictwo wszystkim dzieciom. Zgłoszenia prosimy wpisać w odpowiednim polu w formularzu zapisów lub kierować do koordynatorki programu Muzeum Dostępne, Marty Przasnek, na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Uczestnictwo w warsztatach organizowanych w ramach programu Muzeum Dostępne zawiera się w cenie biletu na wystawę za 1 zł/osoba.