Sztuka mapy - mapa sztuki. Biennale sztuki znalezionej na Bródnie
Program dla uczniów szkół gimnazjalnych

• Sztuka mapy - mapa sztuki. Biennale sztuki znalezionej na Bródnie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza uczniów gimnazjów do udziału w projekcie organizowanym, w ramach piątej edycji Akademii Orange.

KTO? Do współpracy nad „Biennale Sztuki Znalezionej” zapraszamy grupę 24 gimnazjalistów ze szkół sąsiadujących z Parkiem Rzeźby na Bródnie - jednym z projektów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

DLACZEGO? Celem jest spojrzenie na swoją okolicę w inny sposób oraz pobudzenie do twórczego myślenia.

JAK? W ramach inicjatywy odbędą się spacery po dzielnicy, szlakami zaproponowanymi przez lokalnych animatorów kultury. Poza tym wykłady na temat sztuki w przestrzeni publicznej, land-artu, junk-artu, sound-artu, architektury i nowych mediów. A także: warsztaty pisarskie, fotograficzne, cyfrowej obróbki zdjęć czy field recordingu. Efektem cyklu spotkań będzie przygotowana przez uczestników projektu wystawa i wirtualna mapa dzielnicy, składająca się z miejsc, w których młodzi kuratorzy dostrzegli sztukę na Bródnie.

GDZIE? Zajęcia będą odbywały się m.in. w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Targówek, w Czytelni Naukowej nr 1, która jest partnerem projektu.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ? Wystarczy wypełnić formularz i wysłać na adres MapaSztuki@artmuseum.pl, w temacie maila wpisując hasło AKADEMIA ORANGE.

Na zgłoszenia czekamy do 27. marca!

Projekt realizowany w ramach programu Fundacji Orange.

Zajęcia poprowadzą między innymi: Bruno Althamer, Marcel Andino Velez, Sebastian Cichocki, Diana Grabowska, Marta Górnicka, Anna Płachecka, Aleksandra Wasilkowska, Wojciech Urbański. Szczegółowe biogramy prowadzących można znaleźć na stronie projektu na Facebooku.