Kino MSN
filmowe czwartki online

• Kino MSN

Kadr z filmu „Yes Meni idą na rewolucję”, 2014.

[Cztery postaci w kulistych, dmuchanych strojach z oczami i krótkimi łapkami przed budynkiem Kapitolu.]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Festiwal Millennium Docs Against Gravity zapraszają na cykl pokazów filmowych online pod wspólnym szyldem KINO MSN.

#ZostańWDomu i, nie wstając z kanapy, weź udział w pokazach filmów, na które zapraszamy online w każdy czwartek o godz. 19:00. Cotygodniowe pokazy wyjątkowo nie odbędą się w przestrzeni Muzeum, lecz na naszym kanale YouTube.

Program podzieliliśmy na dwa bloki tematyczne: filmy towarzyszące najnowszej wystawie „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany” i premierowe pokazy prac polskich artystów ze zbiorów Filmoteki. Zaprezentujemy m.in. filmy Wilhelma Sasnala, Wojciecha Bąkowskiego, Artura Żmijewskiego, Oskara Dawickiego oraz Jany Shostak i Jakuba Jasiukiewicza.

Pokazy w ramach cyklu towarzyszyć będą wystawie „Wiek półcienia” aż do momentu jej otwarcia w Muzeum nad Wisłą. Zaprezentujemy prace korespondujące z tematami podejmowanymi przez artystów i artystki zaproszonych do udziału w wystawie, a także filmy wybrane przez kuratorów z Filmoteki Muzeum oraz tytuły z repertuaru Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

19:00 Film KINO MSN #1Paweł Althamer, „Las” i Luc Jacquet, „Był sobie las”
,
19:00 Film KINO MSN #2Akademia Ruchu, „Czuwanie II” i Nikolaus Geyrhalter, „Homo Sapiens”
19:00 Film KINO MSN #3„Chrust” Wilhelma Sasnala
,
19:00 Film KINO MSN #4Piotr Wyrzykowski, „Ferma ludzka” i Ulrich Seidl, „Safari”
19:00 Film KINO MSN #5„Cudze listy” Macieja Drygasa
,
19:00 Film KINO MSN #6Ewa Partum, „Poezja aktywna” i Patricio Guzmán, „Perłowy guzik”
19:00 Film KINO MSN #7Filmy Wojciecha Bąkowskiego i Artura Żmijewskiego
,