Historie Filmu Awangardowego
Cykl spotkań filmowych

• Historie Filmu Awangardowego

grafika: Krzysztof Iwański

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Fundacja Oko na Kino, Plac Defilad, Teatr Studio, Bar Studio oraz Miasto Stołeczne Warszawa zapraszają na cykl filmowy Historie Filmu Awangardowego.

Punktem wyjścia cyklu Historie Filmu Awangardowego jest opublikowana niedawno przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie książkowa antologia „Historie filmu awangardowego”. Trzy wieczory poświęcone będą kolejno twórczości Mai Deren, Jonasa Mekasa oraz Josepha Beuysa. Każdą projekcję poprzedzą krótkie prelekcje wygłoszone przez znawców i badaczki kina oraz sztuk wizualnych. Kuratorami przeglądu są Gabriela Sitek (Fundacja Oko na Kino) oraz Łukasz Ronduda (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie).

Cyklem spotkań filmowych Muzeum powraca pod Pałac Kultury i zapowiada Kinomuzeum na placu Defilad, otwierające się w 2023 roku wraz nową siedzibą MSN-u.

Terminy pokazów:

• 6.07 godz. 21.00 (wstęp), godz. 21.30 (pokaz filmowy), Maya Deren
  • 3.08 godz. 21.00 (wstęp), godz. 21.30 (pokaz filmowy), Joseph Beuys
  • 17.08 godz. 21.00 (wstęp), godz. 21.30 (pokaz filmowy), Jonas Mekas

Archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

21:00 Film Maja DerenHistorie Filmu Awangardowego
21:00 Film JOSEPH BEUYSHistorie Filmu Awangardowego