Dyskusyjny Klub Muzealny
Spotkania w przestrzeni wystawy „Gdyby dwa morza miały się spotkać”

• Dyskusyjny Klub Muzealny

widok wystawy, fot. B. Stawiarski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej proponuje cykl spotkań - rozmów o sztuce - inspirowanych formułą klubu dyskusyjnego.

Nawiązując do sposobu działania dyskusyjnych klubów książki i dyskusyjnych klubów filmowych, proponujemy spotkania, w czasie których omawianym „tekstem” będzie wybrana praca z aktualnej zbiorowej wystawy „Gdyby dwa morza miały się spotkać”, przedstawiającej prace artystów z Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Ukrainy i Polski.

Rozmowy będzie poprzedzało krótkie omówienie wybranej pracy i wprowadzenie uczestników w kontekst jej powstania. Na spotkania zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane sztuką. Nie jest wymagana specjalistyczna wiedza. Zachęcamy do udziału każdego, kto ma potrzebę spontanicznej wymiany zdań na temat wystawy, skonfrontowania swojego odbioru ze zdaniem innych widzów czy wyrażenia krytycznych opinii.

Dyskusje będzie moderować Anna Roszman, polonistka i kulturoznawczyni współpracująca z działem edukacji Muzeum, posiadająca kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu klubu czytelniczego.