9. edycja Festiwalu Kultury Bez Barier

• 9. edycja Festiwalu Kultury Bez Barier

[Grafika z napisem: Możesz być blisko oraz datą 30 września - 10 października 2021.]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ma zaszczyt po raz kolejny być partnerem Festiwalu Kultury Bez Barier.

To ważne wydarzenie na mapie kultury dostępnej dla różnorodnych odbiorców i odbiorczyń. Inicjatywa integruje społeczeństwo i otwiera na potrzeby osób wykluczonych z codziennego życia. Hasło przewodnie festiwalu brzmi: MOŻESZ być blisko!

9. edycja Festiwalu Kultury Bez Barier trwa od 30 września do 10 października. Odbędzie się blisko 200 wydarzeń w całej Polsce!

Muzeum zaprasza na spacer architektoniczny po Szkole Podstawowej nr 174 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Wesołej. Architekci z xystudio rozbudowali budynek tak, aby dobrze czuły się w nim wszystkie dzieci, również te z niepełnosprawnościami lub w spektrum autyzmu. Ponadto, uratowali przed wycinką stare drzewa i wprowadzili przeszklenia, umożliwiając dzieciom kontakt z otaczającym szkołę lasem. Budynek trafił do finału konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy.

Spacer poprowadzą dyrektor oraz projektanci szkoły. Zapewnimy audiodeskrypcję i tłumaczenie na PJM. Podsumujemy ważne informacje w prostym języku i pomożemy w dotarciu do szkoły.

Cały program Festiwalu i zapisy na wydarzenia przez stronę Festiwalu Kultury Bez Barier.

Festiwal Kultury Bez Barier organizują:

Fundacja Kultury Bez Barier, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Teatr Ochoty imienia Haliny i Jana Machulskich, Disney Polska

Patronat honorowy:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Rzecznik Praw Obywatelskich

Patronat medialny:

Radio 357, Co Jest Grane 24, Noizz.pl, Igers Poland