Życie i praca
pokaz filmowy i dyskusja

• Życie i praca

Polskie Archiwum Filmów Domowych. Archiwum Rodziny Matusznych

Departament Obecności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na pokaz filmu Antoniego Matusznego i dyskusję.

„Życie i Praca” autorstwa Antoniego Matusznego to amatorski film domowy, dokumentujący codzienne obowiązki i życie w niewielkiej podkarpackiej wsi Laliki. Prywatna rejestracja rodzinnych losów i relacji jest wiernym obrazem historii powojennej Polski opowiedzianym z indywidualnej perspektywy.

Polskie Archiwum Filmów Domowych to długofalowy projekt realizowany przez Filmotekę Artystyczną Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Towarzystwo Przyjaciół MSN, skupiony na gromadzeniu, digitalizacji i udostępnianiu filmów prywatnych, domowych tworzonych w powojennej Polsce w kontekście życia codziennego, głównie na taśmach 8 i 16 mm. Inicjatorem projektu jest artysta i reżyser filmowy Maciej Drygas.

Inne wydarzenia z tego cyklu: