Złóż Palmie życzenia urodzinowe!
Warszawska Palma kończy 18 lat

• Złóż Palmie życzenia urodzinowe!

Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich, fotografia autorstwa Joanny Rajkowskiej, 2013. Zdjęcie wykonano aparatem Holga.

12 grudnia Palma będzie obchodziła urodziny. Skończy 18 lat! Już tak długo przygląda się miastu i żyje naszymi sprawami. Z okazji urodzin pamiętajmy o Palmie, złóżmy jej życzenia, tworząc laurki.

Każdy lubi urodziny, prawda? Tego dnia patrzymy na świat trochę inaczej niż rok wcześniej, coraz więcej możemy i potrafimy. Zmieniamy się i zmienia się to, co jest dookoła nas. Czekamy na ten szczególny dzień, bo wszyscy o nas wtedy pamiętają, składają życzenia i robią niespodzianki.

Palma nie wyrosła sama pośrodku Warszawy. Jest tutaj, bo wymyśliła to artystka Joanna Rajkowska. Jako dzieło sztuki na pewno ucieszy się z Twojego dzieła, jakim będzie laurka. Możesz ją narysować, wykleić, napisać coś od siebie - wszystkie formy dozwolone! Obecność Palmy w Warszawie odrywa od szarości i zaskakuje. To czas, żeby użyć wyobraźni i zaskoczyć Palmę szalonymi pomysłami.

Uwaga. Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku. Palma czeka na życzenia od różnych osób. Żeby zrobić laurkę, nie trzeba być dzieckiem. Czego życzysz Palmie na przyszłość?

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie czeka na prace w technice dowolnej. Pliki graficzne i video powinny być zorientowane w pionie. Wybrane laurki będą częścią oficjalnych obchodów osiemnastki Palmy. Przesłanie pracy oznacza zgodę na jej użycie. Laurki i życzenia należy przesłać do 12 grudnia na adres mailowy zespołu Użyj Muzeum.