Ziemia w dotyku
Warsztaty dla dorosłych

• Ziemia w dotyku

fot. Daniel Chrobak

[Zdjęcie prac rodziny Boylów, odlewy losowo wybranych fragmentów powierzchni Ziemi]
  • Ziemia w dotyku

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na kontemplacyjne spotkanie związane z wystawą „Wiek półcienia”. Przebieg został zaplanowany tak, aby mogły w nim aktywnie uczestniczyć osoby z niepełnosprawnością wzroku.

Rodzina Boylów odwiedzała losowo wybrane punkty na mapie świata i starannie dokumentowała to, co miała pod stopami. Przy użyciu materiałów znalezionych w danym miejscu powstały dokładne odlewy powierzchni ziemi.

W ramach spotkania wejdziemy na wystawę, gdzie poznamy wybrane prace – stworzone przez artystyczne rodziny Boylów i Halprinów. Spotkanie będzie też okazją do wielozmysłowego poznania bulwarów wokół Muzeum. Edukatorka opisze łatwe do pominięcia zakamarki i pomoże w odkryciu różnorodnych faktur otoczenia.

W części warsztatowej będziemy tworzyć własne kompozycje. Trawa, piasek, ziemia – wszystko, na co natrafimy, odbije daną przestrzeń i określony czas.

Spotkanie potrwa około 1,5 godziny.

W razie pytań skontaktuj się z koordynatorką programu Muzeum Dostępne

• mailowo na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl
  • telefonicznie pod numerem 577-006-290.

PRAKTYCZNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

• Na wszystkie wydarzenia stacjonarne organizowane przez Muzeum obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie artmuseum.pl w zakładce wydarzenia.
  • W wydarzeniach organizowanych na wystawie uczestniczyć może maksymalnie 7 osób.
  • Na wystawie jednocześnie przebywać może nie więcej niż 50 osób.
  • Zwiedzających i uczestników wydarzeń obowiązuje zasada bezpiecznej odległości, która wynosi 2 metry (zasada nie dotyczy opiekunów dzieci do 13 roku życia i osób z niepełnosprawnościami wymagających wsparcia asystenta).
  • Wszystkie aktywności prowadzone będą przed budynkiem Muzeum.
  • Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania wydarzenia w wypadku nagłego załamania pogody, o czym poinformują zapisanych uczestników drogą SMS-ową.

2 lipca 2020 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie powołało Pełnomocniczkę ds. Bezpieczeństwa Epidemicznego, do której można kierować wszelkie uwagi czy pytania dotyczące zasad bezpiecznego zwiedzania i uczestnictwa w ofercie programowej Muzeum. Kontakt z Pełnomocniczką pod adresem: covid@artmuseum.pl.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: