Zdławione doznanie
reż. Deimantas Narkevicius

• Zdławione doznanie

„Zdławione doznanie“ to najdłuższy dotychczas film litewskiego artysty wideo, Deimantasa Narkeviciusa, który w swoich pracach posługuje się językiem narracji filmowej oraz zabiegami z przestrzeni kinematograficznej.

Prace artysty dotyczą najczęściej metod konstruowania i fabrykowania historii, ze szczególnym uwzględnieniem komunistycznego dziedzictwa Europy Środkowo-Wschodniej. Bazując na scenariuszu opartym na badaniach archiwalnych oraz charakterystycznej, fetyszujacej wręcz lata siedemdziesiąte scenografii, film porusza problem homofobii w komunistycznej Litwie. Bohaterem jest młody pracownik teatru który traci posadę stając się ofiarą nagonki. Mężczyzna trafia do aresztu gdzie następnie rozpoczyna się przesłuchanie w obecności oficera KGB.

Inne wydarzenia z tego cyklu: