Zbuduj i zburz
Dziecko w Muzeum

„Zbuduj i zburz” to pierwszy z cyklu dziecięcych warsztatów w Muzeum Sztuki Nowoczesnej przygotowany we współpracy z Fundacją MaMa.

Podczas najbliższego warsztatu towrzyszącego wystawie „Modernologie” dzieci zajmą się specyficznym przypadkiem wyburzania modernistycznej architektury z naszego otoczenia. Dlaczego projekty modernistyczne nie wytrzymują próby czasu? Czy burzenie może być pozytywne? Czy zawsze trzeba zburzyć, by zbudować coś nowego?

Na przykładzie konkretnego budynku Rotundy warszawskiej dzieci będą rysować i ścierać, malować i zmazywać, doklejać i zdzierać, budować i burzyć. Przerobimy, zadecydujemy o pozostawieniu bez zmian lub zniszczymy istniejący budynek. Porozmawiamy o obiektach, które istniały w naszym mieście, ale zostały zburzone, a na ich miejsce powstały nowe. Dlaczego tak się dzieje? Czy ma to sens?

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: