Zbigniew Libera Studio Formy Otwartej

• Zbigniew Libera Studio Formy Otwartej

Zbigniew Libera, „Spotkania prowokowane kamerą, Ćwiczenie nr 3”, kadr z filmu

Zbigniew Libera Studio Formy Otwartej 2008/2009 3 marca - 27 marca 2011r. miejsce: Tranzitdisplay, Praga kurator: Łukasz Ronduda (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie)

Zbigniew Libera przez dwa semestry, na przełomie 2008 i 2009 roku, prowadził gościnną pracownię na AVU (Akademii Sztuk Pięknych) w Pradze. Program pracy ze studentami stworzył w oparciu o teorię Formy Otwartej Oskara Hansena oraz o Działania KwieKulik z lat 70. W powołanym przez siebie w Studiu Formy Otwartej, Libera wypracował własny, oryginalny zestaw metod pracy ze studentami, nadając tym samym nowy wymiar tradycji Formy Otwartej.

Wystawa współorganizowana przez Tranzit i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, stanowi jedną z manifestacji programu badań poświęconego tradycji Formy Otwartej Oskara Hansena prowadzonego w Muzeum.

Tranzitdisplay
opening hours Tue-Sun 12:00 noon - 6.00 p.m.
Dittrichova 9/337, Prague 2, CZ
www.tranzitdisplay.cz info@tranzitdisplay.cz