Zapraszamy do panikowania!
Ewa Majewska i MSN Home Office

• Zapraszamy do panikowania!

Proj. Kaja Kusztra

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na szóste seminarium w cyklu: „Koronaseminarium. Refleksja w czasach pandemii”.

Transparent wywieszony podczas strajku studenckiego w 2009 roku na fasadzie Wydziału Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu w Londynie głosił „Don't Panic, Organize” (nie panikujcie, organizujcie się). Jestem od lat wyznawczynią głębi i mądrości tego studenckiego wyznania. Tymczasem w panice, która nadciągnęła w ostatnich tygodniach, znajdziemy nie tylko nas samych i najbliższych, ale też wydawałoby się zahartowanych robotników ducha. Zapraszam do wspólnego poddania się panicznej logorei filozofów, którzy w pierwszych tygodniach pandemii tylko wspierali i tak paniczną sytuację. Spanikujmy razem z nimi.

Ewa Majewska

Lektury:

Teksty współczesnych filozofów publikowane w czasie pandemii. Polecam zwłaszcza: Slavoja Žižka (wydał już książkę „Pandemic!”, jego artykuły ukazywały się na bieżąco, również po polsku), Jean-Luca Nancy'ego, Giorgia Agambena i Franco Berardiego Bifo. Czasopismo „Praktyka Teoretyczna” publikowało na Facebooku ich krótkie teksty w języku polskim.

Uwaga: na seminarium obowiązują zapisy pod mailem: zapisy@administracja.artmuseum.pl. Zainteresowanym podamy ID spotkania i hasło.

Informujemy, że maksymalna liczba aktywnych uczestników spotkania to 100 osób. Seminarium będzie jednak również transmitowane na żywo na naszym fanpage'u.

Informacja o kolejnych seminariach na stronie cyklu.

Wszelkie pytania dotyczące seminarium prosimy kierować pod adres:

Dr Ewa Majewska / ICI Berlin Affiliated Fellow
ewamajewska@o2.pl

Inne wydarzenia z tego cyklu: