Zadomowienie
Działania międzypokoleniowe w Parku Rzeźby

• Zadomowienie
    fot. Wojtek Radwański

Budowanie szałasów, prowizorycznych namiotów, schronów przed słońcem, domków dla dzikich zapylaczy, budek lęgowych - to wyzwanie, do którego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza uczestników w każdym wieku.

Uwaga! Z powodu burzy jesteśmy zmuszeni przesunąć termin warsztatów. Nowy termin podamy wkrótce. Tych, którzy i tak dotrą, ugościmy ciepłą herbatą w Domku Herbacianym.

Czym jest dom, do czego jest potrzebny i jak może wyglądać? Dlaczego potrzebujemy swoich miejsc i jako dzieci budujemy „bazy”. Co sprawia, że możemy gdzieś poczuć się jak w domu?

Jak wyglądają schronienia ludzi, a jak domy owadów, ptaków albo roślin? Czy robaki i chwasty mogą być naszymi sąsiadami i jakich mieszkańców jest najwięcej w mieście?

Podczas spaceru będziemy się przyglądać życiu w Parku Bródnowskim, różnym sposobom zamieszkiwania i rzeźbom. W czasie warsztatu sprawdzimy, czy uda nam się stworzyć schronienia dla siebie i nie tylko.

Prowadzenie: Aleksandra Górecka i Marta Przybył.

Warsztaty realizowne są w ramach XI edycji Parku Rzeźby na Bródnie - Rozdziału pod tytułem „Ekomuzeum, instytucja ze społecznością”. Rzeźby i prace artystek i artystów postrzegamy jako jeden z elementów całego ekosystemu. W XI edycji będziemy badać możliwości pogłębiania relacji z ludzkimi i nie-ludzkimi mieszkańcami przestrzeni i rozwijania jej w twórczą współpracę.