Za wzgórzami

• Za wzgórzami

"Za wzgórzami", reż. Cristian Mungiu

Obsypany nagrodami najnowszy film autora „4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni”. Cristian Mungiu w charakterystycznym dla siebie naturalistycznym stylu przygląda się współczesnej rumuńskiej prowincji.

Opowiada historię dwóch młodych dziewczyn, Aliny i Voichity, które wychowały się razem w sierocińcu, a teraz spotykają się po kilku latach niewidzenia. Voichita postanawia zostać zakonnicą w niewielkim prawosławnym klasztorze, by osiągnąć upragniony spokój. Alina chce wyrwać ją ze skostniałegowiejskiego środowiska i zabrać ze sobą do Niemiec, gdzie pracuje jako kelnerka na promie. Jej determinacja, podsycana dawną miłością do przyjaciółki i rodzącą się na nowo namiętnością, przechodzi w szaleństwo uznane przez mieszkańców klasztoru za opętanie.

Napisy w języku polskim.

Program Kinomuzeum >>

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

20:00 Film Wszystko się może zdarzyć Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
19:00 Film Los Angeles w roli głównej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
20:00 Film Szukając jednookiego Jezusa Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
19:00 Film Post Tenebras Lux Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
19:00 Film All Divided Selves Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
20:00 Film Wymiana Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
19:00 Film Sekret Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia