Yasmine Beverley Rana

• Yasmine Beverley Rana

The War is My Bed

Muzeum zaprasza na spotkanie z amerykańską aktywistką oraz terapeutką teatralną, autorką dramatów oraz współzałożycielką nowego nowojorskiego teatru Nora’s Playhouse, będącego awangardową platformą dla prezentacji historii kobiet, określanego w mediach jako „Hot New Theater”.

Yasmine Beverley Rana przedstawi na spotkaniu swą najnowszą publikację, The War is My Bed, zbiór dramatów, wydany w 2011 roku w wydawnictwie Seagull Books.

Yasmine Beverley Rana urodzona w Nowym Orleanie, jest absolwentką New York University’s Tisch School of the Arts oraz Creative Arts Therapies and International Trauma Studies. Specjalizuję się w pracy terapeutycznej z przesiedleńcami oraz straumatyzowanymi społecznościami, opartej na sztuce; ta działalność przyniosła jej międzynarodowy rozgłos. Jest także autorką dramatów wielokrotnie wystawianych oraz nagradzanych na festiwalach teatralnych w USA oraz Europie. Jest beneficjentką międzynarodowych stypendiów oraz członkinią fundacji związanych z teatrem. Jako terapeutka teatralna pracowała w Bośni, Gruzji oraz Szwajcarii. Jest autorką głośnego terapeutycznego programu opartego na sztuce oraz edukacji dla bośniackiej młodzieży. Yasmine Beverley Rana jest również charyzmatyczną performerką, ostatnio wystawiała The War is My Bed w wersji na jednego aktora między innymi w London’s Institute of Contemporary Art.