Wyżej podnieśmy flagi pokoju
Po co dzieciom artyści?

• Wyżej podnieśmy flagi pokoju

Wilhelm Sasnal, Z powrotem w Warszawie, 2018, olej, płótno. Dzięki uprzejmości artysty. Fragment
  • Wyżej podnieśmy flagi pokoju

W 1955 roku odbył się w Warszawie Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów. Do miasta przyjechał barwny tłum młodych ludzi z ponad stu krajów.

Po wojnie Warszawa nie przypominała tego, co jest teraz, niektórych dzielnic wcale nie było, bo zostały zburzone. Całe miasto było udekorowane, nad ulicami powiewały kolorowe flagi i proporce z wyobrażeniami pokoju.

Młodzi ludzie, którzy widzieli wojnę, chcieli przede wszystkim pokoju. A czym pokój jest dla nas dzisiaj? Jak powinien wyglądać symbol pokoju? Wymyślimy własne znaki i umieścimy je na materiałowych proporcach/flagach. Spróbujemy połączyć wszystkie części w jeden wspólny łańcuch.

Chociaż warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat, również dorośli świetnie się na nich bawią. Prosimy o wypełnienie formularza z zapisami. Dzięki zapisom wiemy, ile przygotować materiałów na zajęcia. Pozwala to uniknąć zbędnego marnowania.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Zuzanna Zasacka, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie prowadzi warsztaty dla dzieci młodzieży i oprowadza po wystawach. Od lat pracuje jako instruktorka narciarstwa.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Niedzielny spacer po wystawie„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
16:30 Warsztaty Edukacja bez przemocyJak uczyć przez sztukę? MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Wtorek w Muzeum z wystawą„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Popołudnie w Muzeumz wystawą „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Punkty widzeniaOprowadzanie dyskusyjne MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Dojrzali Wspanializapraszają na wspólne oglądanie wystaw z Jolantą Woch i Pawłem Nowożyckim MUZEUM nad Wisłą
20:00 Film Uzbrojeni i niebezpiecznipokaz filmowy Mykoły Ridnyja MUZEUM nad Wisłą
12:30 Oprowadzanie Gdy sztuki piękne nie zawsze są piękneRozmowy o wystawie „Nigdy więcej” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Piątkowy wieczór z wystawą„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą