Wyżej podnieśmy flagi pokoju
Po co dzieciom artyści?
W 1955 roku odbył się w Warszawie Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów. Do miasta przyjechał barwny tłum młodych ludzi z ponad stu krajów.
Po wojnie Warszawa nie przypominała tego, co jest teraz, niektórych dzielnic wcale nie było, bo zostały zburzone. Całe miasto było udekorowane, nad ulicami powiewały kolorowe flagi i proporce z wyobrażeniami pokoju.
Młodzi ludzie, którzy widzieli wojnę, chcieli przede wszystkim pokoju. A czym pokój jest dla nas dzisiaj? Jak powinien wyglądać symbol pokoju? Wymyślimy własne znaki i umieścimy je na materiałowych proporcach/flagach. Spróbujemy połączyć wszystkie części w jeden wspólny łańcuch.
Chociaż warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat, również dorośli świetnie się na nich bawią. Prosimy o wypełnienie formularza z zapisami. Dzięki zapisom wiemy, ile przygotować materiałów na zajęcia. Pozwala to uniknąć zbędnego marnowania.
Formularz zgłoszeniowy został ukryty.
Zuzanna Zasacka, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie prowadzi warsztaty dla dzieci młodzieży i oprowadza po wystawach. Od lat pracuje jako instruktorka narciarstwa.