Centrala
WARSZAWA W BUDOWIE 5

• Centrala

Zapraszamy do zwiedzania warszawskich pracowni architektonicznych! W tym tygodniu, 29 października, od 18 do 20 swoje drzwi otworzy pracownia Centrala.

Grupa projektowa CENTRALA to platforma wspólnych poszukiwań architektów, designerów i artystów min. Krzysztofa Banaszewskigo, Małgorzaty Kuciewicz, Jakuba Szczęsnego oraz Simone De Iacobis. Projektowanie to dla nich proces twórczy, który nie może odbywać się w oderwaniu od współczesnej myśli filozoficznej oraz innych dziedzin sztuki. Obok projektów ściśle architektonicznych i urbanistycznych CENTRALA tworzy projekty artystyczne służące krytycznej wypowiedzi na temat polskiej przestrzeni. CENTRALA otrzymała nagrody lub wyróżnienia w wielu konkursach w których brała udział. Wiele ich projektów to próba wywołania dyskusji społecznej na temat ochrony i rewitalizacji dziedzictwa powojennej awangardy modernistycznej.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Wycieczka XY StudioWARSZAWA W BUDOWIE 5 XY Studio
Walecznych 8/2, Warszawa