XY Studio
WARSZAWA W BUDOWIE 5

• XY Studio

Zapraszamy do zwiedzania warszawskich pracowni architektonicznych! W tym tygodniu, 5 listopada, od 18 do 20 swoje drzwi otworzy pracownia XY Studio.

Pracownia architektoniczna XY Studio została założona w 2004 roku przez Filipa Domaszczyńskiego, Martę Nowosielską i Dorotę Sibińską.

Architekci o sobie: „Jesteśmy architektami, dla których praca jest pasją i sztuką. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie wsłuchując się uważnie w potrzeby naszych Inwestorów. Wykonujemy projekty domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej, zabudowy wielorodzinnej, a także projekty wnętrz mieszkalnych, biurowych i komercyjnych.

W 2005 roku wygraliśmy konkurs na projekt Ambasady Królestwa Arabii Saudyjskiej, a niedługo później, wykorzystując zebrane doświadczenia, w 2010 r. udało nam się wygrać konkurs na budynek Ambasady Egiptu.

Zbieramy doświadczenia na wszystkich możliwych polach – projekty muzeów, ambasad, budynków wielorodzinnych, hoteli, szpitali, przychodni, domów opieki, basenów, sklepów, restauracji, barów; projekty domów i rezydencji oraz szeroko pojęte wnętrza. Naszą dodatkową specjalizacją są projekty dla dzieci – przedszkola, żłobki wraz z wnętrzami.”