Wszystkim odbija palma!
Dziecko w Muzeum

• Wszystkim odbija palma!

Zapraszamy dzieci w wieku 3-8 lat na cykliczne warsztaty towarzyszące wystawie kolekcji „W sercu kraju” eksponowanej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Spotkania poprowadzą artystki i animatorki z Fundacji MaMa w ramach cyklu spotkań „Dziecko w muzeum”.

Najbliższe spotkanie, zatytułowane „Wszystkim odbija palma!” poświęcone będzie palmie daktylowej stanowiącej część projektu artystycznego Joanny Rajkowskiej. Stoi ona na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i Nowego Światu, na wysepce ronda de Gaulle'a w Warszawie. Palma miała przypominać o historii ulicy i uświadamiać pustkę, jaką stworzyła nieobecność społeczności żydowskiej, a także sprawdzić gotowość społeczeństwa na przyjęcie kulturowo obcego elementu, który wyparł stawianą tradycyjnie w tym miejscu choinkę.

Na warsztatach razem z dziećmi spróbujemy wpisać palmę w historię Warszawy. Użyjemy negatywów starych zdjęć, na których flamastrami będziemy dorysowywać palmę. Powstałe w ten sposób filmy, wyświetlone na ścianie audytorium, skłonią nas do zastanowienia się nad odpowiedziami na nasuwające się pytania. Do czego może służyć takie „przepisywanie” historii od nowa przez artystów? Co dla nas znaczy stojąca w środku miasta palma? A także: czy nam się ona podoba?

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.