Wspólnota i wspólnoty
Spotkanie online

• Wspólnota i wspólnoty

fot. Sisi Cecylia

[Zdjęcie zrobione na wystawie. Parawan „Romani Kali Daj” [Romska Madonna] Małgorzaty Mirgi-Tas należy do cyklu prac poświęconych romskim kobietom]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spotkanie online. Za pomocą audiodeskrypcji edukatorka przybliży prace z wystawy WARSZAWA W BUDOWIE 12: COŚ WSPÓLNEGO.

Spotkamy się w przestrzeni wirtualnej by starannie przyjrzeć się kilku wybranym pracom z wystawy „Coś wspólnego”, które powstały w środowiskach mniejszościowych.

Ogi Ugonoh jest polsko-nigeryjską artystką, kostiumografką i aktywistką. Jej projekty skupiają się na rasie i problemach społecznych. Kostium Czarnoksiężnika z krainy Oz odwołuje się do znanej opowieści i upolitycznia jej wydźwięk poprzez nawiązanie do wydarzeń w Stanach Zjednoczonych z lat 60. Parawan „Romani Kali Daj” [Romska Madonna] Małgorzaty Mirgi-Tas należy do cyklu prac poświęconych romskim kobietom.

Wychodząc od dzieł sztuki, porozmawiamy o społecznym wykluczeniu. Czy osoby z niepełnosprawnościami spotykają się z podobnymi trudnościami? A może ich doświadczenie jest zupełnie różne? Czy własne przeżycia mogą uwrażliwiać na inne rodzaje rodzaje społecznego wykluczenia?

Spotkanie odbywa się poprzez platformę Zoom. LINK DO SPOTKANIA.

W razie pytań lub problemów technicznych prosimy o kontakt tel. 577 006 290, muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Wykład Pandemia i bezradność architektury Online
,
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w PJM po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 12: COŚ WSPÓLNEGO Online
18:00 Spotkanie Ćwiczenie ze wspólnotySpotkanie online Online
18:00 Wykład Projektowanie miast w czasie kryzysu klimatycznego Online
16:00 Dyskusja Rozmowa o akcji „List”Prowadzi Paweł Żukowski Online
,
16:00 Oprowadzanie HISTORIA JEDNEJ PRACY: LISTOprowadzanie Pawła Żukowskiego Online
18:00 Dyskusja Obce ciało? ZA*Grupa Online
18:00 Performans Rizdvo 6 Misterium Etnoerotyczne Online