Własne życie obrazów
Działania rodzinne

  • Własne życie obrazów

    fot. Kuba Mozelewski

Czy obrazy mają swoje własne życie?

Ludzie tworzą je zazwyczaj z konkretnych powodów i z pewnym przeznaczeniem. Pytanie, co dzieje się potem. W zależności od tego, kto i w jakiej sytuacji na niego patrzy, obrazowi przypisać można prawie nieskończoną liczbę znaczeń. Jest tym wszystkim, co zdołają zobaczyć w nim ludzie. Na warsztatach porozmawiamy więc o tym, jak toczą się losy obrazów. Zastanowimy się, czy ktokolwiek jest w stanie je kontrolować? Co może wywierać na nie wpływ? Jeśli zgodzimy się co do tego, że obrazom można przypisać formę życia, to może uda się nam też wspólnie sprawdzić, czy obrazy coś mówią, denerwują się, kłamią, cieszą się lub wzruszają?

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Działania rodzinne są częścią weekendowego cyklu „Po co dzieciom artyści?”, który zawsze związany jest tematycznie z aktualnymi wystawami w Muzeum.

Działania rodzinne to warsztaty dla dzieci i ich opiekunów, podczas których wspólnie spędzamy twórczo czas. Odbywają się w wybrane niedziele. Przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat. Udział opiekuna w zajęciach jest obowiązkowy.

Terminy działań rodzinnych towarzyszących wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji” w Muzeum nad Wisłą: niedziele 11.03, 25.03, 15.04.2018. Działania rozpoczynają się o godzinie 12.00.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Cykl działań rodzinnych towarzyszących wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji”:

11 marca / Własne życie obrazów
25 marca / Operacje międzyobrazowe
15 kwietnia / Sztuka zadomowienia

Marta Przybył

graficzka, edukatorka, aktywistka. Studiowała grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz arteterapię na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Współpracuje z wydawnictwami, instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi oraz angażuje się w oddolne działania społeczno-kulturalne. Interesuje ją twórcza praca z ludźmi. 

Inne wydarzenia z tego cyklu: