Wizja lokalna

• Wizja lokalna

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do Muzeum Sztuki Nowoczesnej, gdzie wspólnie przeprowadzimy wizję lokalną centrum Warszawy.

Zbadamy sytuację przestrzeni miejskiej w sercu kraju i zastanowimy się nad słabymi punktami pl. Defilad nad oraz tym jakie funkcje powinna spełniać centralna część Warszawy. Może uda nam się przeprojektować centrum i odczarować złą reputację Pałacu Kultury?

Pobawimy się także w architektów. Zastanowimy się co siedzi w głowach artystów – wizjonerów, i co wpływa na ich projekty, a także z jakich inspiracji wynikają formy projektowanych przez nich budynków.

Warsztaty są zapowiedzią otwarcia piątej edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE (13 października, godz.19.00, Rynek Starego Miasta), którego współorganizatorem jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.