Wixwagen Show
prezentacja projektu Manieczki Dance Mission

• Wixwagen Show
    fot. Jakub Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spotkanie z Gregorem Różańskim i Mateuszem Kazulą.

Gregor Różański i Mateusz Kazula, autorzy projektu „Manieczki Dance Mission” opowiedzą m.in. o historii i tworzeniu „wiksiarskiego rydwanu” prezentowanego na wystawie „140 uderzeń na minutę”, o swoich doświadczeniach i badaniach nad sceną klubową polskich peryferiów dawniej i dziś, o unikalnej i swojskiej fuzji zagranicznych trendów i lokalnego charakteru imprezowania, jakim było zjawisko wiksy i „Manieczek”.

Wsiądziemy do auta, zanalizujemy je z zewnątrz i wewnątrz, pobawimy się sound systemem i podyskutujemy!