Wieje
Działania otwarte dla dzieci i dorosłych

• Wieje

fot. Wojtek Radwański

„Słońce, wiatr i deszcz. Wielkość oraz otwartość przestrzeni Placu powoduje, że ludzie silnie odczuwają tu warunki pogodowe. Mieszkańcy wiedzą z doświadczenia, że “na Placu zawsze hula wiatr(…).”*

W działaniach z mieszkańcami wykorzystamy otwartość i wielkość placu Defilad. Sprawdzimy, jak działa na nim WIATR i jak możemy z jego obecności skorzystać. WIATR posłuży nam do skonstruowania kinetycznej instalacji. Będziemy też puszczać latawce i rozmawiać o tym skąd wziął się ten WIATR.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich mieszkańców bez względu na wiek. Gwarantujemy dobrą zabawę, możliwość rozwinięcia zdolności projektowych, a także zdobycie nowej wiedzy.

*Kontekst społeczny Placu Defilad, Magda Kubecka

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

13:00 Otwarcie Place w placuWeekend otwarcia festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE plac Defilad
plac Defilad 1, Warszawa
13:00 Oprowadzania Gospodarze oprowadzają Kiosk lustrzany (plac Defilad)
16:00 Warsztaty Pokoloruj teaTRRodzinne warsztaty plenerowe plac Defilad
plac Defilad 1, Warszawa
18:00 Spotkanie Wirtualna Strefa Ekonomiczna – Wokół ZnikaniaSpotkanie z twórcami Kiosku Lustrzanego: Natalią Romik i Maciejem Czeredysem Kiosk lustrzany (plac Defilad)
20:00 Spektakl PiłkarzeSpektakl TR Warszawa plac Defilad
plac Defilad 1, Warszawa
10:00 W przestrzeni publicznej Kiosk lustrzanyOtwarta pracownia przybysza Kiosk lustrzany (plac Defilad)
18:00 Spacer Mitologia Placu DefiladSpacer varsavianistyczny MUZEUM na Pańskiej