O miłości, przyjemności, wstydzie, dumie, empatii, gimnazjum w Łasku, trosce i oporze w jednym ruchu bioder
Wieczór walentynkowy Kem Care

• O miłości, przyjemności, wstydzie, dumie, empatii, gimnazjum w Łasku, trosce i oporze w jednym ruchu bioder

Negroma, zdjęcie dzięki uprzejmości artysty

Kem Care rozpocznie się 14 lutego queerowym, walentynkowym wieczorem.

Ania Nowak oprowadzi po swoim blogu Technologies of Love (Technologie miłości), Ezra Green odczyta swoją poezję, Negroma zaprezentuje performans dźwiękowy Body Memory (Pamięć ciała), a zaproszone Amyoplasia, Facheroia, Pupper dj, Rrrkrta, związane z warszawskimi imprezami queerowymi, zagrają wspólny set.

Ania Nowak – Oprowadzanie po blogu Technologies of Love
Od jesieni 2014 roku Ania Nowak prowadzi blog technologiesoflove.tumblr (technologie miłości). Tematem bloga jest miłość jako kategoria polityczna, czyli miłość tworząca różne sposoby rozumienia świata i przeżywania relacji społecznych. Technologia jest tutaj rozumiana jako narzędzie wytwarzania siebie i relacji. Poprzez blog, Nowak zbiera materiały wokół radykalnego potencjału miłości jako fenomenu społecznego, który znajduje nowe formaty współbycia, a miłość rozumie jako zjawisko, które jest wciąż wymyślane inaczej i które nie wyklucza ze względu na wiek, płeć, orientację seksualną, przekonania czy stopień sprawności fizycznej.

To queerowo-feministyczne podejście do miłości, aby wyjść poza stereotypowe postrzeganie jej jako domeny romantyzmu oraz jako powinności. Co jeśli potraktujemy miłość jako praktykę improwizacji i otwartości wobec nieznanej i nieznanego?

Negroma – Body Memory
Negroma obecnie pracuje nad swoją pierwszą EP-ką i live show Body Memory (Pamięć ciała) stworzoną we współpracy z producentem muzycznym Nunu. Projekt ten zostanie zaprezentowany podczas wieczoru walentynkowego Kem Care w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

DJ-ki i DJ-e zaproszeni na Wieczór walentynkowy Kem Care:
Amyoplasia (Muzyka Nieheteronormatywna / Mestiço)
Facheroia (Kem)
Pupper dj (Muzyka Nieheteronormatywna / Ciężki Brokat)
Rrrkrta (Brutaż / Światło)

Ania Nowak Uprawia choreografię języka, ciał i sytuacji. Obecnie zajmuje ją miłość jako strategia generowania wiedzy, potencjału niedomówień i stref pomiędzy, produkcji znaczeń i praktyki ucieleśniania. Nowak prezentowała swoje prace m.in. w Sophiensaele i Akademie der Künste w Berlinie, Nowym Teatrze w Warszawie, Art Stations Foundation w Poznaniu, Arts Santa Mónica w Barcelonie i Het Veem w Amsterdamie. Ukończyła studia choreograficzne na HZT Berlin.

Negroma Pochodzi z Brazylii, mieszka i pracuje w Berlinie. Tworzy hybrydyczne performansy i muzykę eksperymentalną, które funkcjonują zarówno w przestrzeni scenicznej, jak i klubowej. W wieku 17 lat Negroma rozpoczęła studia performansu, w którym eksploruje muzykę w szerszym kontekście sztuki współczesnej. W 2014 roku otrzymała nagrodę brazylijskiego ministerstwa kultury, od czasu przeprowadzki do Berlina aktywnie uczestniczy w tutejszym życiu muzycznym i artystycznym. Wśród licznych występów Negromy warto wymienić CTM Festival, współprace w ramach ostatniego Berlin Biennale, Neues Berliner Kunstverein, Berlin Fashion Week oraz ukończoną w październiku 2017 roku pierwszą trasę koncertową po Azji.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Film Soft Kiss Club Pokazy wybranych prac z kolekcji i filmoteki Muzeum MUZEUM na Pańskiej
16:00 Spotkanie Języki OporuPierwsze Spotkanie MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
18:00 Warsztaty Male Breast FeedingWarsztaty Antoniji Livingstone MUZEUM na Pańskiej
18:00 Warsztaty Ahlan wa sahlan!Kurs języka arabskiego z Kem MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
16:00 Spotkanie Male Breast FeedingSpotkanie z Antoniją Livingstone MUZEUM na Pańskiej
18:00 Wykład Ahlan wa sahlan!Kurs języka arabskiego z Kem MUZEUM na Pańskiej
18:00 Warsztaty Juicing Your HoleWarsztaty z Geo Wyeth MUZEUM na Pańskiej