Wieczór poetycko-muzyczny z grupą Blyzkist
w Parku Rzeźby na Bródnie

• Wieczór poetycko-muzyczny z grupą Blyzkist

fot. Wojciech Kaniewski

Zapraszamy na ostatnie spotkanie z cyklu Akademia w Parku, które przypada w ostatni dzień wakacji.

Język wydarzenia: polski, ukraiński i białoruski

Wieczór poetycko-muzyczny zorganizowany przez grupę Blyzkist stanie się okazją do podsumowań działań w Parku Rzeźby na Bródnie skupionych wokół tematów nowego sąsiedztwa, aktywizmu i działań inkluzowych dla nowych mieszkańców i mieszkanek Warszawy.

Tematy podejmowane przez Blyzkist odnoszące się do wspólnoty, do bycia razem i wzajemnego wsparcia w czasach kryzysu i wojny był też kwestiami podejmowanymi w trakcie tegorocznych działań w Parku Rzeźby.

Grupa Blyzkist z ukraińskiego „bliskość” kieruje swoje działania do publiczności ukraińsko- białorusko- i rosyjskojęzycznej mieszkającej w Polsce – czyli publiczności, która jest daleko od swojego domu.

Maria Beburia
(ur. w 1997 roku w Odessie w Ukrainie), mieszka w Warszawie od 2014 roku. Studentka Uniwersytetu Warszawskiego (Instytut Kultury Polskiej), absolwentka studiów kulturoznawczych na Uniwersytecie SWPS. Związana z działem edukacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, zajmuje się rozwojem publiczności rosyjsko- i ukraińskojęzycznej mieszkającej w Polsce. Obecnie pracuje jako mentorka kulturowa w Fundacji Ocalenie.

Taras Gembik
(ur. w 1996 roku w Kamieniu Kaszyrskim w Ukrainie)
model, stylista, performer, współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oprowadza po wystawach tłumacząc sztukę na język osobistej empatii i piękna, w którym znikają granice.

Olga Mzhelskaya (ur. 1986)
art-managerka i kuratorka pochodząca z Białorusi. Współautorka książek dla dzieci o sztuce białoruskiej; współautorka i managerka programów edukacyjnych dla pracowników kultury; działaczka inicjatywy Dyslexia Community, poświęconej edukacji, upowszechnieniu i wsparciu rosyjskojęzycznych osób z dysleksją. Od czerwca 2021 roku mieszka w Warszawie.