Widok z okna
Stwórzmy wspólne archiwum kwarantanny

• Widok z okna

Fot. Eustachy Kossakowski (nieopublikowana) do artykułu „O malarzu niedzielnym” w: „Polska” nr 11(99), 1962. [Czarno-białe zdjęcie ceglanego budynku, przez okno wygląda uśmiechnięty mężczyzna w sile wieku. To malarz Teofil Ociepka]
  • Widok z okna

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do pozostania w domu i do namysłu nad widokiem z okna. Wspólnie stwórzmy archiwum widoków czasu kwarantanny.

Wychodzenie z domu zostało formalnie ograniczone do minimum. Im bardziej jesteśmy odizolowani od siebie, tym bardziej potrzebujemy być w tym razem.

Skoro już siedzimy w domach, zróbmy z tego użytek. W ramach archiwum kwarantanny zbierzmy widoki zza swoich okien. Wyjrzyjmy przez nie na nowo, szukając po drugiej stronie relacji cywilizacji z tym, co nazywamy naturą. Jak wygląda fragment planety, który widzisz przez okno?

Wybierz formę – zdjęcie, film, rysunek, opis i wyślij na uzyjmuzeum@artmuseum.pl (wysłanie zdjęcia oznacza zgodę na jego upublicznienie).