Weneckie Biennale na Bródnie: Długa prosta
Spacer z Olgą Byrską

• Weneckie Biennale na Bródnie: Długa prosta

fot. Wojtek Radwański

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Park Rzeźby na Bródnie zapraszają na spacer „Długa prosta”.

Weneckie Biennale na Bródnie trwało 9 dni na przełomie czerwca i lipca, ale wystawa biennale trwa cały czas. Po ponad dwóch miesiącach od jej otwarcia, zapraszamy na wspólny spacer z Olgą Byrską, autorką tekstów, które znalazły się w publikacji, będącej przewodnikiem po wystawie.

Jak mówi Olga Byrska, „Bródno jest jednym z wielu przykładów próby realizacji urbanistycznego projektu modernizacyjnego, który miałby zmienić również lokalną społeczność. Podczas kulturoznawczego spaceru Długa prosta przemierzymy prawie prostą ścieżkę złożoną z ulic: Rembielińskiej, Balkonowej i Żuromińskiej, i wspólnie zastanowimy się, jakie skutki mają podobne projekty i jakie wnioski możemy z nich wyciągnąć”.

Początek spaceru: ul. Rembielińska 7 (naprzeciwko wejścia do supermarketu).

Publikacja „Weneckie Biennale na Bródnie” w wersji do pobrania.

Olga Byrska

pisze o literaturze i teatrze, publikowała m.in. w „Dialogu”, „Małym Formacie", „Kulturze Liberalnej”, „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”, współpracuje z warszawskimi instytucjami kultury.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

11:00 Warsztaty Piknik na Bródnie na koniec lataspacer z przewodnikiem i warsztaty dla dzieci Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
12:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po Parku Rzeźby na Bródnie Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po Parku Rzeźby na Bródnie Park Rzeźby na Bródnie
12:00 W przestrzeni publicznej Bródno – nietrudno! Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
16:30 Warsztaty Jak uczyć przez sztukę?Warsztaty dla nauczycieli MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty „The Little Melting Pot”warsztaty z Bencem Gyorgim Palinkasem Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Spotkanie Domowa robotaOtwarta Biblioteka Napojów w Parku Rzeźby na Bródnie Park Rzeźby na Bródnie