Wejdź w Muzeum!
7. edycja programu dla osób w wieku 16-19 lat

  • Wejdź w Muzeum!

    Dokumentacja performansu Adama Lindera "Some Proximity/Choreographic Services" (2015), fot. Bartosz Stawiarski.

7. edycja WEJDŹ W MUZEUM odbywa się pod hasłem “Ciała w ruchu”.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza osoby w wieku 16-19 lat, lubiące ruch i taniec, zainteresowane choreografią, ciekawe nowego doświadczenia w Muzeum.

Wychodzimy z założenia, że ciało i fizyczność to w pełni wartościowe źródła pozyskiwania wiedzy o świecie. Ćwiczenia, gry i warsztaty, proponowane na kolejnych spotkaniach, będą odnosiły się do zagadnień z obszaru historii sztuki, praktyki artystycznej oraz działalności Muzeum.

Zależy nam na partnerskiej wymianie i wspólnym stawianiu pytań związanych z tym, co dzieje się wokół nas. Interesować nas będzie przede wszystkim ciało i jego potencjał - zarówno, jeśli chodzi o odbieranie, jak i opowiadanie rzeczywistości. Na ostatnim spotkaniu wcielimy się w kuratorów naszego doświadczenia i stworzymy razem wystawę.

Harmonogram cyklu obejmuje kolejne spotkania tematyczne:

20/02 - spotkanie informacyjne
21/02 - 1# Kopiuj - wklej. Gry dzielone z innymi
28/02 - 2# Architekci ciał
7/03 - 3# Fantazja, rzeczywistość, trip
14/03 - 4# Kolor, obraz, intuicja
17/03 - 5# Bądź moją muzą
7/04 - 6# Ekspozycja

Obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona). Aby zgłosić chęć udziału i otrzymać szczegółowe informacje o programie, prosimy o wypełnienie formularza.

Na zgłoszenia czekamy do 18 lutego!

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z koordynatorką programu Wejdź w Muzeum, Katarzyną Witt: katarzyna.witt@artmuseum.pl

Autorką cyklu jest Mary Szydłowska. 

WEJDŹ W MUZEUM to program dla osób w wieku 16-19 lat, zainteresowanych kulturą współczesną. Każda edycja to trzy miesiące bezpłatnych, cotygodniowych wydarzeń: warsztatów, spacerów, oprowadzań oraz spotkań z artystami.

Celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczestników oraz dostarczanie narzędzi, które umożliwią im swobodne poruszanie się w świecie sztuki i kultury współczesnej. Wspólnie uczymy się uważnie patrzeć na szybko zmieniającą się rzeczywistość, dostrzegać, analizować i interpretować jej złożoność. Tematyka zajęć jest zróżnicowana, dzięki czemu każdy z uczestników będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Choć punktem wyjścia jest dla nas sztuka, interesują nas różnorodne teksty kultury. Sporo uwagi poświęcamy także zagadnieniom społecznym, politycznym i historycznym. Uczymy się wzajemnie krytycznego myślenia, rozmowy i formułowania własnych opinii. Każdej edycji towarzyszą też wyzwania, z którymi mierzymy się jako grupa, przygotowując akcje i wydarzenia dla publiczności Muzeum.

Wśród prowadzących spotkania i warsztaty są muzealni edukatorzy, kuratorzy, artyści i zaproszeni do współpracy specjaliści.

Nabór do programu przebiega w formie otwartej rekrutacji, ogłaszanej dwa razy w roku.

Autorką koncepcji i koordynatorką Wejdź w Muzeum jest Katarzyna Witt.

Wejdź w muzeum na FB.

Mary Szydłowska

choreografka i antropolożka, rozpoczęła swoją praktykę ruchową w latach 2010-2012 w krakowskich klubach Krzysztofory i Bomba. Ukończyła kurs choreografii eksperymentalnej w kolektywie Centrum w Ruchu (2016) w Warszawie oraz otrzymała stypendium wymiany studenckiej od School of New Dance Development w Amsterdamie (2017). Uczestniczyła w licznych warsztatach tanecznych w Polsce i za granicą oraz performensach pokazywanych m.in. w Galerii Studio i lokal30. Zajmuje się dokumentacją praktyk choreograficznych we współpracy z Fundacją Burdąg, kolektywem Centrum w Ruchu i Zachętą Narodową Galerią Sztuki (wystawa "Lepsza Ja").