Wbrew zasadom!
Weekendowe warsztaty rodzinne

• Wbrew zasadom!

Warsztaty dla dzieci w przestrzeni wystawy "Działamy w kolekcją!", fot. Monika Orpik

Wystawę “Działamy z kolekcją!” zamieszkały najróżniejsze prace. Muzeum z dumą prezentuje artystów, którzy łamią wszelkie zasady i wyobrażenia: rzeźbią z asfaltu i śniegu, spacerują po mieście, wymyślają ruchome budynki czy animują zwykle przedmioty, czasem nawet odpadki.

Dlaczego współcześni artyści tak chętnie przekraczają granice? Na czym polega siła eksperymentu i niestandardowego postrzegania rzeczywistości?

Na warsztatach oddamy głos dzieciom, które pozbawione uprzedzeń intuicyjnie chłoną sztukę niezależnie od teoretycznych wyobrażeń dorosłych. Podobno dzieci i ryby głosu nie mają, ale w Muzeum przeprowadzą opiekunów przez świat, w którym nieograniczona wyobraźnia i dziecięce wręcz uwielbienie do przełamywania schematów są na wagę złota. Zwiedzanie będzie miało formułę gry wymyślonej przez dzieci, a po drodze zarówno na małych jak i dużych uczestników czekać będą liczne zadania. Czy połączą siły, aby się z nimi zmierzyć? Zapraszamy do podjęcia wyzwania!