WAWx: Inspirujemy Warszawę

• WAWx: Inspirujemy Warszawę

Audytorium Muzeum, fot. B. Stawiarski

Architektura, muzyka, kultura, gastronomia, edukacja, aktywizm. W ramach konferencji „WAWx: Inspirujemy Warszawę” warszawiacy będą mogli posłuchać 7 niezwykłych osób, które na co dzień wpływają na oblicze stolicy. Każda z nich będzie miała 20 minut, aby przedstawić swoje idee i zainspirować mieszkańców do działania. Organizatorem wydarzenia jest Pańska Skórka, największy subiektywny blog o Warszawie.

„WAWx: Inspirujemy Warszawę” to wydarzenie zainspirowane formułą TEDx, niezależnej konferencji, która odbywa się na całym świecie i której celem jest promocja “idei wartych rozpowszechniania”. WAWx będzie koncentrować się wyłącznie na sprawach i problemach istotnych dla mieszkańców Warszawy.

Tematyka wystąpienia jest dowolna, jednak kluczowe jest, aby odpowiadało ono na ważne z punktu widzenia mieszkańców kwestie. Celem organizatorów jest wywołanie szerokiej debaty na temat przyszłości Warszawy.

Goście, którzy wystąpią na konferencji

• AKTYWIZM: Bogna Świątkowska – promotorka kultury, sztuki, dizajnu, prezeska założonej przez siebie Fundacji Bęc Zmiana
  • ARCHITEKTURA: Grzegorz Mika – architekt, varsavianista, autor strony fanowskiej na Facebooku Warszawski Modernizm 1905–1939
  • EDUKACJA: Van Anh Dam – moderatorka warsztatów Loesje Poland, współtworzyła Festiwal Filmowy Pięć Smaków, uczy dzieci programowania komputerowego w ramach Girls Code Fun
  • GASTRONOMIA: Roman Modzelewski (Pan Roman) – świetnie znany wszystkim warszawiakom barman w Zakąskach, obecnie właściciel lokalu Przekąski u Romana
  • KULTURA: Waldemar Czapski – założyciel kultowego Klubu Fugazi, który działał na początku lat 90. i w którym grały takie gwiazdy jak Dezerter, Kult, Armia, Maanam, TSA, Acid Drinkers. Obecnie reaktywuje klub.
  • MUZYKA: Janek Młynarski – muzyk, dyrektor w Warszawskim Combo Tanecznym
  • OSOBOWOŚĆ: Ryszard Czubak „Rysia” – aktor, legendarna osobistość, bywalec warszawskich wydarzeń kulturalnych: koncertów, wernisaży, imprez

Organizatorem wydarzenia jest Pańska Skórka, największy niezależny i subiektywny blog o Warszawie. Na jego łamach publikowane są wpisy dotyczące architektury, stylu życia, wizji Warszawy, inicjatyw kulturalnych, nieznanej historii miasta. Blog angażuje się również w różne akcje społeczne, takie jak np. zbiórka na remont neonu Galskór czy debaty z warszawskimi kandydatami w wyborach samorządowych.