Wasyl Czerepanyn oprowadza po wystawie
„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”

• Wasyl Czerepanyn oprowadza po wystawie

Raymond Pettibon, "Bez tytułu (Iran, Irak)", 2007. Dzięki uprzejmości artysty oraz galerii David Zwirner, Nowy Jork. © Raymond Pettibon

W każdą niedzielę o godzinie 16:00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na gościnne eksperckie oprowadzanie po wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”.

W tym tygodniu zapraszamy na spacer po wystawie w języku angielskim z Wasylem Czerepanynem zatytułowany „Nigdy więcej? O międzynarodowych zasadach współczesnego antyfaszyzmu”.

Wasyl Czerepanyn

jest dyrektorem Centrum Kultury Wizualnej (Visual Culture Research Center), niezależnej platformy zrzeszającej artystów, aktywistów i badaczy oraz redaktorem ukraińskiej edycji Krytyki Politycznej. Pracuje jako wykładowca na Wydziale Kulturoznawstwa Uniwersytetu Kijowsko-Mohylańskiego i jest doktorem nauk humanistycznych. Wykładał na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, Uniwersytecie Helsińskim, Wolnym Uniwersytecie Berlińskim, Merz Akademie w Stuttgarcie, Uniwersytecie Wiedeńskim, Uniwersytecie Masaryka w Brnie, Instytucie Studiów Zaawansowanych Krytyki Politycznej w Warszawie, Uniwersytecie w Greifswald. Był także gościem w Instytucie Nauk o Człowieku w Wiedniu. Niedawno był współredaktorem „Guide of the Kyiv International” (Medusa Books, 2018) i „'68 NOW” (Archive Books, 2019) oraz kuratorem The European International (Rijksakademie van beeldende kunsten, Amsterdam) i Hybrid Peace (Stroom, The Haga).

Centrum Kultury Wizualnej było ponadto organizatorem The School of Kyiv - Kyiv Biennial 2015 i The Kyiv International - Kyiv Biennial 2017. Centrum otrzymało za swoją działaność nagrodę European Cultural Foundation's Princess Margriet Award for Culture w 2015 roku oraz Igor Zabel Award Grant for Culture and Theory w 2018 roku.