Warsztaty rodzinne w PJM: Konik Garbusek szczęścia życzy
dla dzieci w wieku 7-12 lat

• Obraz. Niebieskie tło, na nim latający, pomarańczowy koń ze skrzydłami. Koń ma czarną grzywę i okręgi na ciele. W tle pomarańczowe kwiaty.

Marija Prymaczenko "Konik Garbusek po całym świecie lata, wszystkich ludzi wita, szczęścia życzy. I ja też!" (1993, gwasz na papierze)

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na twórcze warsztaty rodzinne w polskim języku migowym (PJM), inspirowane pracami Marii Prymaczenko. Warsztaty będą tłumaczone na język polski foniczny.

Konik Garbusek po całym świecie lata, wszystkich ludzi wita, szczęścia życzy. I ja też! - to tytuł jednej z prac Marii Prymaczenko. Obrazy artystki są pełne życzliwości i dobrych słów kierowanych do konkretnych osób. Słoneczniki namalowała dla tych, którzy pracują na roli. Róże dała dzieciom, żeby łez nie było w szkole, a nauczyciele byli dobrzy. A wy kogo chciałybyście obdarować? Co byście namalowały i czego życzyły?

Inspiracji poszukamy na wystawie. Przyjrzymy się zwierzętom, stworkom i kwiatom namalowanym przez Mariję. Razem zrobimy magnesy na lodówkę, które będą naszymi dobrymi życzeniami. Dla kogo? Zobaczymy!

prowadzenie: Natalia Siuchta
tłumaczenie PJM i na język polski foniczny: Joanna Ciesielska

Wydarzenie odbywa się w Muzeum nad Wisłą, które znajduje się na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22 w Warszawie.

------------------------------------

czas trwania zajęć: 90 minut

informacje: Jeśli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z Anną Zdzieborską pisząc na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub dzwoniąc: tel. 577 006 290.

koszt: 1 zł od osoby

Liczba miejsc ograniczona.
Kup bilety na warsztaty w M Sklepie.

------------------------------------

Informacje praktyczne dla osób z niepełnosprawnością słuchu.