Wanderratten - plener literacki
z Natalią Fiedorczuk-Cieślak
Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza wszystkich miłośników i adeptów słowa pisanego na niezwykłe wydarzenie - warsztaty pisarskie, poprzedzone wspólną wędrówką.
“Miejsce to było puste niczym niezapisana kartka. Takiego miejsca szukałam od zawsze. Z okien pociągu czy samochodu i w czasie marszu po bardziej wymagającym terenie przyzywał mnie nizinny przestwór, obiecujący przechadzki, które sobie zamarzyłam.”
Rebecca Solnit, “Zew włóczęgi. Opowieści wędrowne”
Rozpłynąć się w brudnej, niedookreślonej porze roku. W rytmie kroków, w rozbryzganym błocie zapaść w miękką ziemię. Teren nie musi zapierać tchu. Może być nieco nizinny, byle jaki, antywidokowy, dokładnie taki, jakie jest Mazowsze. Ważne, by iść.
W sobotę 30 marca o godzinie 11:00 spotkamy się na dworcu Warszawa Śródmieście, by wspólnie udać się Kolejami Mazowieckimi do miejscowości Błonie. Po wyjściu z pociągu opuścimy zabudowania, by odbyć około dziesięciokilometrowy spacer. Około godziny 16:00 wrócimy do Warszawy.
W niedzielę 31 marca o godzinie 14:00 spotykamy się na warsztatach w Muzeum nad Wisłą.
Formularz zgłoszeniowy został ukryty.
Natalia Fiedorczuk-Cieślak
pisarka, kompozytorka, trenerka twórczości i edukatorka. W 2016 ukazała się jej debiutancka powieść “Jak pokochać centra handlowe”, która zdobyła Paszport Polityki w dziedzinie literatury. Współpracuje m.in. z magazynem “Pismo”, pracuje jako konsultantka scenariuszy w Studiu Munka. Prowadzi kursy twórczego pisania w Gdyni (Muzeum Miasta Gdyni) i w Sopocie (Dwie Zmiany). Jest członkinią klubu krajoznawczego “Tęcza nad Zatoką”, którego członkowie przez okrągły rok penetrują znane i mniej znane piesze trasy okolic Trójmiasta. Jest wnuczką działkowca, przyrodnika i przewodnika PTTK po Augustowszczyźnie. Urodzona na Podlasiu, kocha nizinny, ponury czar Mazowsza, mieszka w Sopocie.
Sobota 30 marca
11:00-16:00
Zbiórka: Dworzec Warszawa Śródmieście (przy kasach koło peronu 3)
Na wycieczkę należy zabrać ze sobą coś do picia (rekomendujemy gorącą herbatę) i do jedzenia.
Koszt biletu kolejowego to 21 zł, bilet należy kupić we własnym zakresie.
Niedziela 31 marca
14:00-17:00
Zbiórka: recepcja Muzeum nad Wisłą
Bilet wstępu na warsztaty:
normalny 10 zł
UWAGA! Udział w warsztatach tylko dla osób, które były na wycieczce!