Tokonoma nad Wisłą
Warsztaty dla dorosłych w PJM

• Tokonoma nad Wisłą

fot. Daniel Chrobak

[Zdjęcie z wystawy "Wiek półcienia". Pod sufitem podwieszona długa tkanina w zielone i brązowe plamy. Pod nią instalacja japońskiej artystki Nishiko - znalezione przedmioty wyrzucone przez morze na brzeg]
  • Tokonoma nad Wisłą

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty w PJM związane z wystawą „Wiek półcienia”.

Tokonoma to rodzaj małej wnęki w tradycyjnym japońskim domu. Służy do pokazywania dzieł sztuki – malowideł, zwojów z kaligrafowanymi zdaniami, kompozycji kwiatowych. Tokonoma zainspirowała artystę i edukatora Daniela Kotowskiego do przeprowadzenia akcji. Wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami warsztatów złożą hołd naturze.

Spotkanie potrwa około 1,5 godziny.

W razie pytań skontaktuj się z koordynatorką programu Muzeum Dostępne

• mailowo na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl
  • telefonicznie pod numerem 577-006-290.

PRAKTYCZNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

• Na wszystkie wydarzenia stacjonarne organizowane przez Muzeum obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie artmuseum.pl w zakładce wydarzenia.
  • W wydarzeniach organizowanych na świeżym powietrzu uczestniczyć może maksymalnie 15 osób.
  • Na wystawie jednocześnie przebywać może nie więcej niż 50 osób.
  • Zwiedzających i uczestników wydarzeń obowiązuje zasada bezpiecznej odległości, która wynosi 2 metry (zasada nie dotyczy opiekunów dzieci do 13 roku życia i osób z niepełnosprawnościami wymagających wsparcia asystenta).
  • Wszystkie aktywności prowadzone będą przed budynkiem Muzeum.
  • Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania wydarzenia w wypadku nagłego załamania pogody, o czym poinformują zapisanych uczestników drogą SMS-ową.

2 lipca 2020 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie powołało Pełnomocniczkę ds. Bezpieczeństwa Epidemicznego, do której można kierować wszelkie uwagi czy pytania dotyczące zasad bezpiecznego zwiedzania i uczestnictwa w ofercie programowej Muzeum. Kontakt z Pełnomocniczką pod adresem: covid@artmuseum.pl.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

17:00 Warsztaty Zapis traconej naturyWarsztaty dla dorosłych MUZEUM nad Wisłą
19:30 Film „Najszczęśliwsza myśl”pokaz filmu Agnieszki Polskiej w Planetarium CNK Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa
17:00 Warsztaty Ziemia w dotykuWarsztaty dla dorosłych MUZEUM nad Wisłą
Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa
12:00 Wydarzenie „M E M B R A N A”Jacob Kirkegaard MUZEUM nad Wisłą
19:00 Film „Kwassa Kwassa”SUPERFLEX MUZEUM nad Wisłą
20:00 Spektakl „Martwa Natura”Kompozycja Antoniny Nowackiej
21:00 Koncert Lyra Pramuk LiveFinisaż wystawy „Wiek półcienia” Plac Zabaw nad Wisłą
Bulwar gen. George’a Smitha Pattona, Warszawa