Warszawiacy oprowadzają
Po wystawie „Spór o odbudowę” oprowadzi Grzegorz K. Mika

• Warszawiacy oprowadzają

Widok wystawy „Spór o odbudowę”, 7. edycja festiwalu Warszawa w Budowie. Fot. B. Stawiarski

Po wystawie „Spór o odbudowę” oprowadzi jej współautor, warszawiak Grzegorz K. Mika.

Architektura i urbanistyka w dobie przedwojennego modernizmu to pasja architekta Grzegorza Miki, którą chętnie się dzieli z warszawiakami na stronie „Warszawski modernizm 1905-1939”. Jak deklaruje, interesuje go architektura „od zniesienia carskich ograniczeń zabudowy i budowy budynku Cedegrenu po niezrealizowane wieżowce, Dzielnicę Piłsudskiego i Aleję na Skarpie…”

Grzegorz Mika – architekt, varsavianista, doktorant Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Poza czynną pracą projektową, zajmuje się badaniem warszawskiej architektury XX wieku w kontekście światowego rozwoju modernizmu. Organizator kilkudziesięciu spacerów architektonicznych oraz cyklów wykładów poświęconych architekturze, urbanistyce i Warszawie. Współpracuje z Fundacją
Bęc Zmiana, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Niepodległości i Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej.

Dokumentacja fotograficzna: