Warszawa ESK 2016
WARSZAWA W BUDOWIE 2

Debata z udziałem Ewy Czeszejko-Sochackiej – Pełnomocnika Prezydenta Warszawy d.s. uzyskania przez stolicę tytułu ESK, Doroty Ilczuk oraz członków Rady Programowej ESK, a także m. in. Bogny Świątkowskiej, Sebastiana Cichockiego, Marka Ostrowskiego, Jakuba Szczęsnego i Jarosława Trybusia.

Uwaga, zmiana w programie! Zamiast sesji o ESK 2016, która miała odbyć się w Audytorium 27 października, zaprosiliśmy publiczność na debatę do siedziby „Gazety Wyborczej” (Gazeta Café, ul. Czerska 8/ 10), zorganizowaną 22 października.

„Europejska Stolica Kultury - jesteśmy w finale i co dalej?”. Co to znaczy „stolica kultury”? Do czego ten tytuł jest Warszawie potrzebny? Jakich zmian potrzebuje warszawska kultura, by go zdobyć? Co dalej z projektem ESK, jak go przekształcić w sensowną politykę kulturalną miasta na następne lata? W debacie wezmą udział m.in.: Ewa Czeszejko-Sochacka, pełnomocnik prezydenta Warszawy do spraw ESK 2016, prof. Wojciech Burszta, antropolog kultury (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), prof. Dorota Ilczuk (Fundacja Pro Cultura), Marek Kraszewski, dyrektor Biura Kultury, Alina Gałązka, Inicjatywa Warszawa 2020, Bogna Świątkowska, Fundacja Bęc Zmiana. Prowadzi Roman Pawłowski, „Gazeta Wyborcza”. Piątek, 22 października godz. 18.00, Gazeta Café (ul. Czerska 8/10). Debata organizowana wspólnie z Inicjatywą Warszawa 2020 - koalicją artystów, aktywistów i menedżerów kultury na rzecz rozwoju stołecznej kultury.

Więcej informacji: www.warszawa.gazeta.pl