Waldemar Baraniewski oprowadza po wystawie
„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”
W każdą niedzielę o godzinie 16:00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na gościnne eksperckie oprowadzanie po wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”.
Na wystawie zorganizowanej z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej narracja zorganizowana została wokół trzech planów historycznych. Drugi z nich to czasy komunizmu w Polsce i wyniesienia antyfaszyzmu i pacyfizmu na sztandary. Reprezentowany jest on przez prace z Ogólnopolskiej Wystawy Młodej Plastyki „Przeciw wojnie – przeciw faszyzmowi” zorganizowanej w ramach V Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów w 1955 roku.
Waldemar Baraniewski w swoim oprowadzaniu zatytułowanym „W kręgu Arsenału” opowie o tym okresie w polskiej sztuce 8 września 2019 roku.
prof. dr hab. Waldemar Broniewski
profesor ASP, doktor habilitowany, historyk sztuki, absolwent Instytutu Historii Sztuki UW, doktoryzował się (1987) i habilitował (2001) w macierzystej uczelni, gdzie jako profesor pracował do 2013 roku. Od października 2013 profesor na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prowadzi badania nad sztuką powszechną i polską XIX i XX wieku. Krytyk i kurator wystaw. Członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki i Komitetu Nauk o Sztuce Polskiej Akademii Nauk. Współzałożyciel i członek Rady Naukowej Fundacji ARS AURO PRIOR i Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej. Członek Rady Naukowej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Sztuki w Łodzi.