Uczytelnianie
Działania rodzinne

• Uczytelnianie

Dzieci wraz z opiekunami zapraszamy na Działania rodzinne towarzyszące wystawie „Oskar i Zofia Hansenowie. Forma Otwarta” prowadzone przez edukatorów i architektów. Co dwa tygodnie, w niedzielne popołudnia, zajmujemy się innym wątkiem twórczości wybitnych architektów.

Oskar i Zofia Hansenowie bardzo poważnie podchodzili do porządku wizualnego. Zależało im na tym, aby w projektowanych osiedlach – poprzez układy brył, kolory i odpowiednie planowanie – jasno komunikować, gdzie i co można robić. Hansenowie wiedzieli, że rolą architekta czy artysty jest nie tylko budowanie domów lub tworzenie dzieł do oglądania. Uważali, że czasem zamiast tworzyć coś nowego, można też swoim gestami uczytelniać, czyli wydobywać, to co już istnieje, na przykład naturę.

Warsztaty to seria zadań z uczytelniania, podczas których pokażemy, jak można lepiej zobaczyć świat, dostrzec detale otoczenia. Będziemy kadrować i komponować, dodawać chłonne tła i oznaczenia kolorystyczne.

Inne wydarzenia z tego cyklu: