Uczestnictwo seniorów w życiu kulturalnym Warszawy
Debata organizowana przez Fundację Zaczyn

• Uczestnictwo seniorów w życiu kulturalnym Warszawy

W Muzeum Sztuki Nowoczesnej odbędzie się debata dotycząca uczestnictwa seniorów w życiu kulturalnym stolicy.

Fundacja Zaczyn, organizator spotkania, pragnie zwrócić uwagę na rolę instytucji kultury w kształtowaniu polityki senioralnej, a także wspólnie zastanowić się nad kwestią dostosowania oferty do potrzeb kulturalnych seniorów.

Fundacja Zaczyn jest organizatorem pierwszej w Polsce Parady Seniora. Niniejsza dyskusja jest pierwszą z cyklu debat poświęconych różnym wymiarom polityki miejskiej. Na każdym ze spotkań poruszony zostanie inny - ważny w punktu widzenia środowisk 60+ - problem społeczny.

W debacie udział wezmą: Sylwia Betcher (Muzeum Narodowe w Warszawie), Katarzyna Błachiewicz (Teatr Polonia i Och-Teatr), Barbara Dąbrowska (Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki), Grażyna Komiażyk (Fundacja Zaczyn), Joanna Tabaka (Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski), Krzysztof Mikołajewski (Białołęcki Ośrodek Kultury), Aneta Subda (Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy).

Debatę poprowadzą: Ewa Marynowska, dziennikarka oraz Przemysław Wiśniewski, prezes Fundacji Zaczyn.