TypoPolo
Otwarcie wystawy

• TypoPolo

fot. Elżbieta Dymna, Marcin Rutkiewicz

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na otwarcie wystawy „TypoPolo”, które odbędzie się 29 kwietnia o godzinie 19:00.

"TypoPolo” to pojęcie opisujące estetyczny fenomen, jakimi były amatorskie projekty reklam, szyldów i napisów informacyjnych, wykonywane na potrzeby małego handlu i rzemiosła, które zafunkcjonowały w polskiej przestrzeni publicznej lat 90. Stylistyka ta jest wizualnym odzwierciedleniem zmian ekonomicznych i politycznych w Polsce, symbolem czasów romatycznego przełomu, w których „każdy mógł być tym, kim chciał i wszystko było możliwe”.

Wystawa „TypoPolo” jest próbą uchwycenia i opisania działań wizualnych związanych z wernakularną grafiką, przypadkową typografią i oddolnym projektowaniem. Na ekspozycję składają się przykłady: szyldów, liternictwa i napisów eksponowanych na witrynach sklepowych w formie oryginalnych obiektów i dokumentacji fotograficznej. Drugą cześć wystawy stanowią projekty typograficzne i graficzne zrealizowane przez profesjonalnych projektantów, poszukujących inspiracji w „TypoPolo”.

Ekspozycję podsumowuje zestaw przedsięwzięć badających kwestię tożsamości wizualnej i projektowania dla lokalnych przedsiębiorstw i rzemiosła.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: